Milan Milanówek - strona nieoficjalna

Strona klubowa
 • Wyniki ostatniej kolejki:
 • KS Konstancin - Milan Milanówek 1:2
 • Kosa Konstancin - Sarmata Warszawa 0:2
 • GLKS Nadarzyn - KS Raszyn 4:5
 • Świt Warszawa - KS Teresin 1:2
 • Przyszłość Włochy - Ursus II Warszawa 0:2
 • Błonianka Błonie - LKS Chlebnia 4:1
 • Piast Piastów - Jedność Żabieniec 1:2
 • Korona Góra Kalwaria - Perła Złotokłos 1:2
 • Laura Chylice - pauza
 •        

Logowanie

Statystyki drużyny

Buttony

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 2, wczoraj: 25
ogółem: 481 219

statystyki szczegółowe

Historia

(Drużyna biorąca udział w IV Mistrzostwach Polski Mini Piłki Nożnej w Zielonej Górze (5 miejsce). Od lewej stoją: Roman Drążkowski, Andrzej Radkiewicz, Tomasz Maciak, Krzysztof Filipiak, Piotr Bednarek, Witold Stasiuk i Bogdan Mierzwiński (kierownik drużyny). W dolnym rzędzie od lewej: Paweł Maciak, Dariusz Zagajewski, Marek Dziewicki i Bogusław Szczypka.)

Za początek działalności Klubu Sportowego „Milan” Milanówek przyjęto powstanie w 1986 r. drużyny piłkarskiej o tej właśnie nazwie. Drużyna ta brała udział w rozgrywkach Pruszkowskiej Ligi Szóstek Piłkarskich. W roku 1987 młodzi piłkarze „Milanu” zakwalifikowali się do finałów IV Mistrzostw Polski Mini Piłki Nożnej rozgrywanych w Zielonej Górze, gdzie zdobyli 5 miejsce. Jesienią tego samego roku powstała Milanowska Liga Szóstek Piłkarskich, z której w 1988 r. nasi piłkarze ponownie dotarli do finałów V edycji Mistrzostw Polski i w turnieju rozgrywanym w Gliwicach wywalczyli wicemistrzostwo kraju.

  W roku 1989 zdobyli 5 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w Dębicy oraz 5 miejsce  w kolejnych Mistrzostwach Polski Mini Piłki Nożnej w Chrzanowie. W tym samym roku na bazie powyższych sukcesów zarząd klubu postanowił utworzyć drużynę do rozgrywek 11-osobowych i zgłosił ją do B-klasy seniorów Warszawskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przez dwa lata z powodu braku w Milanówku pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej piłkarze „Milanu” korzystali z boisk w Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim. W 1991 r. doczekali się własnego placu do gry przy ul. Turczynek i mogli rozgrywać mecze ligowe w swoim mieście a klub rozszerzył swoją działalność o dwie sekcje młodzieżowe. W roku 1992 powstała drużyna juniorów – rocznik 1978,  a rok później żaków – 1981. W sezonie piłkarskim 1992/93 seniorzy „Milanu” wywalczyli awans do klasy „A”. W następnych latach dzięki energicznym działaniom członków Klubu Sportowego „Milan” oraz bardzo dużej pomocy władz miasta Milanówka pod przewodnictwem burmistrzów: Krzysztofa Markowskiego a w szczególności Jerzego Wysockiego, piaszczyste boisko na byłym wysypisku śmieci zaczęło przekształcać się w obiekt przypominający stadion sportowy. Powstał pierwszy budynek klubowy z zapleczem sanitarnym oraz z szatniami i świetlicą klubową. Dotychczas zawodnicy korzystali z barakowozów nie posiadających oświetlenia, a sędziowie przebierali się w altance na terenie ogródków działkowych u jednego z sympatyków naszego klubu.

    Następnym etapem inwestycji w obiekt było ogrodzenie całego terenu, na którym powstały boiska piłkarskie. Płyta główna trawiasta z trybunami na 250 osób, wyposażona w system nawadniający zasilany z własnej studni powstałej dzięki sponsorom, oraz boisko treningowe piaszczyste z oświetleniem.   

(Drużyna "Milanu" Milanówek. Wicemistrzowie Polski w Mini Piłce Nożnej. Od lewej stoją: Dariusz Sosnowski, Andrzej Radkiewicz, Paweł Maciak, Marek Dziewicki, Leszek Ciesielski, Mariusz Matusiak i masażysta - Marek Różkiewicz. W dolnym rzędzie od lewej: Artur Sikorski, Krzysztof Filipiak, Bogusław Szczypka, Piotr Bednarek II i Piotr Bednarek.)

W sezonie piłkarskim 2001/2002 zespół seniorów „Milanu” wywalczył kolejny awans, tym razem do upragnionej Ligi Okręgowej Seniorów Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Największy swój sukces Klub Sportowy „Milan” święcił w roku 2007, kiedy to po meczach barażowych  z „Kormoranem” Łąck awansował do V Mazowieckiej Ligi Seniorów. Jednak w następnym sezonie piłkarskim Mazowiecki Związek Piłki Nożnej przeprowadził reorganizację rozgrywek polegającą na likwidacji tej ligi i piłkarze milanowscy powrócili do ligi okręgowej, w której grają do dziś. W grudniu 2009 r. w miejsce treningowego piaszczystego boiska dzięki władzom miasta Milanówka i dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu oddano do użytku pełnowymiarowe boisko o nawierzchni ze sztucznej trawy z trybunami na 210 osób. Tak dobre warunki do prowadzenia zajęć treningowych oraz pomoc finansowa z budżetu miasta skutkuje tym, że dzieci i młodzież milanowska garną się do uprawiania piłki nożnej w naszym mieście. Obecnie w Klubie Sportowym „Milan” trenuje 9 drużyn piłkarskich: Orliki – rocznik 2003 i młodsi, Orliki – 2001/2002, Żaki – 1999/2000, Młodziki – 1998, Trampkarze – 1996/1997, Juniorzy       Młodsi – 1994/1995, II zespół seniorów, I zespół seniorów oraz Oldboje (rocznik 1976 i starsi). Chłopcy trenujący w kategoriach orlików prowadzeni są na zasadzie szkółki piłkarskiej. Pozostałe 7 drużyn startuje w mistrzowskich rozgrywkach organizowanych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. Zawodnicy drużyny Oldbojów sami ponoszą koszty swojego utrzymania oraz udziału w rozgrywkach a w wielu przypadkach są sponsorami dla pozostałych drużyn. Wszystkie grupy trenują i podnoszą swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i trenerów piłki nożnej. Od kilku lat corocznie młodzieżowe drużyny naszego klubu biorą udział w turniejach zagranicznych, gdzie spotykają się i rywalizują z rówieśnikami z klubów europejskich. Dotychczas byli na turniejach: we Włoszech, w Niemczech i w Danii. W czerwcu bieżącego roku wyjeżdżają na turniej do Hiszpanii. Każdy z tych chłopców marzy aby w przyszłości zostać drugim Messim lub Ronaldo. Jak do tej pory jedynym wychowankiem „Milanu”, któremu udało się coś osiągnąć w karierze piłkarskiej jest Piotr Dziewicki. W 1994 roku mający nieco ponad 15 lat Piotrek zmienił barwy klubowe i przeszedł  z „Milanu” do warszawskiej „Polonii”, z którą później święcił największe sukcesy w polskim futbolu. W sezonie piłkarskim 1999/2000 zdobył z tym klubem mistrzostwo Polski oraz Puchar Ligi Polskiej. Rok później wywalczyli też Puchar Polski.

   Piotr Dziewicki reprezentował także przez kilka sezonów barwy Amiki Wronki i po bardzo udanym dla siebie sezonie  2005/2006  wyjechał wraz z Jarosławem Bieniukiem grać w drużynie beniaminka I ligi tureckiej Antalyaspor. W roku 2009 wrócił do warszawskiej „Polonii”, a od lutego 2011 r. reprezentował barwy I-ligowego „Dolcanu” Ząbki.

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Najnowsza galeria

Milan Milanówek - KS Teresin (10.11.2012) fot. Marcin Masalski
Ładowanie...

Ostatnie spotkanie

UKS OłtarzewMilan Milanówek
UKS Ołtarzew 4:2 Milan Milanówek
2013-09-11, 16:30:00
II runda Okręgowego Pucharu Polski
     
spotkanie pucharowe
oceny zawodników »

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.